Рідкісні удари в кікбоксингу: Екс-кік або «Сокира», Удари зовнішньою та внутрішньою стороною стопи, Удари п’ятою

Рубаючий удар ногою зверху

При фразі «…завдав удар сокирою», який завжди означає, що у своїй був використаний інструмент тесля чи м’ясника. У кікбоксингу є удар ногою (екс-кік), який часто називають “сокира“. Своє прізвисько він отримав через траєкторію, схожу на маховий рух при використанні сокири. Цей же удар у караті зветься «нері-чаги».

Це досить амплітудний удар, що обходить захист зверху та непомітний для супротивника. Нокаутувати їм нелегко, але збентежити та налякати можна. Тим самим виграти час проведення своєї атаки. Подібні удари рідко використовують професіонали і, може тому він вражає своїх глядачів.

Основними цілями удару, що рубає, є нижня щелепа, шия і ключиця. Виконується він із бойової стійки маховим рухом прямою ногою як зсередини, так і зовні. Траєкторія удару описує півколо і, досягнувши найвищої точки, продовжує рух прямої лінії зверху вниз. Удар наноситься п’ятою.

Удари зовнішньою та внутрішньою стороною стопи

Дуже схожі своєю траєкторією на удар, що рубає, удари зовнішньою і внутрішньою стороною стопи. Вони не завдають відчутної шкоди противнику і найчастіше використовуються спортсменами-початківцями, що мають слабку розтяжку ніг. Досвідчені кікбоксери теж знаходять їм застосування:

  • використовують як обманний рух, маскуючи основний удар;
  • для збивання рук супротивника з метою подальшого завдання удару рукою або ногою.

Виконується удар внутрішньою стороною стопи (міка-дзуки-гері) наступним чином:

  1. З бойової стійки відштовхуємо ударною ногою, переносячи вагу тіла на іншу ногу.
  2. Розвертаючи стегно, робимо мах ногою зовні усередину.
  3. Під час руху стопи вгору випрямляємо ногу в колінному суглобі.
  4. Удар починає рух траєкторією знизу вгору, у бік противника. Досягнувши рівня голови, рухається горизонтальною прямою і завдає удару внутрішньої сторонньої стопи в голову або збиває захист рук. Далі продовжується рух зверху вниз і нога повертається у вихідне положення по найкоротшій траєкторії.
Удар внутрішньою стороною стопи

Удар зовнішньою стороною стопи (ура-міка-дзукі-гері) виконується так само тільки в зворотній траєкторії зсередини назовні (на малюнку нижче).

Удар зовнішньою стороною стопи

Можна посилити цей удар, якщо бити не зовнішнім боком стопи, а п’ятою. Для цього ще більше розгортаємо корпус і в момент досягнення стопи рівня голови противника, розгортаємо її паралельно до підлоги і наносимо удар п’ятою. На фото нижче показані удари п’ятою правою та лівою ногою. Траєкторії цих ударів дуже схожі, але жорсткості вони сильно відрізняються.

Відпрацьовуйте такі рідкісні удари і не бійтеся експериментувати. Чим багатший ваш арсенал, тим більш універсальною стає ваша техніка!